logo500

Sztab.org łączy się z Europejskim Instytutem Bezpieczeństwa

Łączymy siły! Informujemy, iż portale i forum Sztab.org, Militarnej Polski oraz Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa łączą się. Tym samym zawartość serwisów Sztab.org oraz Militarna Polska jest przenoszona na witrynę Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa. Po Więcej »

75

Sztab.org – zmiany 2012 – zaproszenie

Jak pewnie wszyscy zauważyli zmienił się wygląd strony SZTAB.org Tak na prawdę to nie jedyna, ale za to najbardziej widoczna zmiana. Zasadnicze zmiany, które Was czekają to: - zmiana wyglądu portalu Sztab.org Więcej »

straz_miejska_lodz

Likwidacja Straży Miejskich

Pierwsze polskie samorządy zaczynają likwidację straży miejskich i gminnych. W 2011 roku zmianie uległy przepisy, zobowiązujące do uzgadniania lokalizacji fotoradarów z policją oraz ustawiania urządzeń za znakami drogowymi uprzedzającymi o kontroli. Prawda Więcej »

rutkowski2

Stanowisko PSLD dot. działań Pana Krzysztofa Rutkowskiego

Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów dotyczące działań Pana Krzysztofa Rutkowskiego O Ś W I A D C Z E N I E Głośna sprawa tragedii jaka wydarzyła się w Sosnowcu oraz kwestia Więcej »

rutkowski

Prokuratura zbada czy Rutkowski nie złamał prawa

Wg informacji podanych przez Onet oraz IAR, gliwicka Prokuratura Okręgowa bada czy Krzysztof Rutkowski nie złamał prawa, podczas poszukiwań półrocznej Magdy z Sosnowca. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Więcej »

Sztab.org łączy się z Europejskim Instytutem Bezpieczeństwa

logo500

Łączymy siły! Informujemy, iż portale i forum Sztab.org, Militarnej Polski oraz Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa łączą się. Tym samym zawartość serwisów Sztab.org oraz Militarna Polska jest przenoszona na witrynę Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa. Po przeniesieniu całości treści serwisy Sztab.org oraz Militarna Polska będą „wygaszane” a adresy będą przekierowywały na właściwe strony Instytutu.

Wszystkim wieloletnim użytkownikom serwisów Sztab.org i Militarna Polska dziękujemy za współpracę w dotyczasowej formie i zapraszamy do kontynuacji już pod szyldem Instytutu. Jednocześnie zapraszamy do odwiedzenia witryny Instytutu, gdzie już funkcjonuje przeniesione znane Wam do tej pory Forum.

Strona Instytutu: eib.edu.pl

Strona Forum: eib.edu.pl/forum

Zapraszamy także do polubienia naszych nowych profili społecznościowych:

Facebook: facebook.com/EuropejskiInstytutBezpieczenstwa

Twitter: twitter.com/EuroInstytut

 

Rozporządzenie MON ws. dofinasowania pobytu (…) w Domu Weterana

weteran

                                                                      ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 23 marca 2012 r.

 

 

w sprawie sposobu dofinansowania pobytu weterana-żołnierza
i weterana poszkodowanego-żołnierza w Domu Weterana

Rozporządzenie MON ws. świadczeń opieki zdrowotnej (…)

weteran

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 23 marca 2012 r.

 

w sprawie świadczeń opieki zdrowotnej niezakwalifikowanych jako świadczenia  gwarantowane oraz odpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych weteranom poszkodowanym

 

Sztab.org – zmiany 2012 – zaproszenie

75

Jak pewnie wszyscy zauważyli zmienił się wygląd strony SZTAB.org Tak na prawdę to nie jedyna, ale za to najbardziej widoczna zmiana.

Zasadnicze zmiany, które Was czekają to:
- zmiana wyglądu portalu Sztab.org
- połączenie funkcjonalności serwisów sztab.org, polska.mil.pl (Militarna Polska wraz z Forum) oraz kravmaga.mil.pl (Portal Społecznościowy Krav Maga) w jeden serwis www.sztab.org
- znacząca rozbudowa treści i zawartości

Wszystkich zainteresowanych zamieszczaniem na stronach sztab.org swoich publikacji, mających pomysły dot. funkcjonowania portalu zapraszamy do współpracy.

Do współpracy zapraszamy także wszystkich prowadzących szkolenia z zakresu strzelectwa czy walki wręcz. W zakładce „Szkolenia” będziemy zamieszczać informacje nt. prowadzonych przez Was sekcji. Mile widziani także „tradycyjni” reklamodawcy i sponsorzy.

Kontakt: wodzu@sztab.org

Więcej szczegółów wkrótce.

 

Likwidacja Straży Miejskich

straz_miejska_lodz

Pierwsze polskie samorządy zaczynają likwidację straży miejskich i gminnych. W 2011 roku zmianie uległy przepisy, zobowiązujące do uzgadniania lokalizacji fotoradarów z policją oraz ustawiania urządzeń za znakami drogowymi uprzedzającymi o kontroli.

Prawda jest taka, że samorządy utrzymywały swoje straże najczęściej z wpływów z mandatów z fotoradarów. Najważniejsza była rentowność fotoradaru, bezpieczeństwo i zasadność były na drugim miejscu. Co więcej, niektóre samorządy milionowe wpływy z fotoradarów planowały w swoich budżetach.

Stanowisko PSLD dot. działań Pana Krzysztofa Rutkowskiego

rutkowski2

Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów dotyczące działań Pana Krzysztofa Rutkowskiego

O Ś W I A D C Z E N I E

Głośna sprawa tragedii jaka wydarzyła się w Sosnowcu oraz kwestia udziału w wyjaśnieniu okoliczności tego zdarzenia Pana Krzysztofa Rutkowskiego, o którym jeszcze w piątek mówiono i pisano jako o „detektywie” a także liczne zapytania kierowane do Zarządu oraz członków PSLD, spowodowały konieczność zajęcia przez Polskie Stowarzyszenie Licencjonowanych Detektywów oficjalnego stanowiska w niniejszej sprawie.

Prokuratura zbada czy Rutkowski nie złamał prawa

rutkowski

Wg informacji podanych przez Onet oraz IAR, gliwicka Prokuratura Okręgowa bada czy Krzysztof Rutkowski nie złamał prawa, podczas poszukiwań półrocznej Magdy z Sosnowca.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński: – Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko detektywowi Rutkowskiemu.

Stan podwyższonej gotowości dla wojska na czas Euro 2012

logo_euro2012

Przygotowania do piłkarskich Mistrzostw Europy w piłce nożnej – Polska / Ukraina 2012 to nie tylko stadiony, drogi i lotniska. To także przygotowania różnych służb, które będą odpowiadać za bezpieczeństwo w naszym kraju. Od czasu do czasu słyszymy o przygotowaniach, np. antyterrorystów czy sztabów kryzysowych.

Czystki w służbach?

Zbieg okoliczności czy mamy do czynienia z czystką na stanowiskach w służbach?

Na oficjalnej stronie internetowej Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej zamieszczono newsa „Pożegnanie z mundurem”. Ze służby odchodzą m.in.: zastępca szefa sztabu KGŻW, główny specjalista KGŻW, szef Oddziału Planowania i Zabezpieczenia Logistycznego KGŻW, komendanci różnych Oddziałów ŻW i inni.

Zastrzelony celnik

Jak podała dziasiaj PAP, w poniedziałek 30 stycznia br. doszło w Urzędzie Celnym w Legnicy do śmiertelnego postrzelenia. Podczas szkolenia z zakresu stosowania środków przymusu bezpośredniego (ŚPB) instruktor śmiertelnie postrzelił biorącego udział w szkoleniu funkcjonariusza Izby Celnej.

Instruktor – funkcjonariusz IC – został zatrzymany przez prokuraturę; na tę chwilę jeszcze nie wiadomo czy i jakie usłyszy zarzuty.

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company
www.sztab.org - Portal Militarny SZTAB.org - formacje mundurowe, wojska specjalne, forum militarne, galerie militarne, policja, wojsko, komandosi, GROM, Formoza