Straż Graniczna

Straż Graniczna to jednolita, umundurowana, dobrze uzbrojona i wyposażona formacja. Dysponuje najwyższej klasy środkami łączności, niezawodnym sprzętem transportowym.

Wszystkie przejścia graniczne połączone są w jednolity system teleinformatyczny. Samochody, samoloty i śmigłowce Straży Granicznej wyposażone są w urządzenia termowizyjne, noktowizyjne, pozwalające zabezpieczyć odcinek granicy w każdych warunkach i porach doby. W procesie kontroli granicznej wykorzystywane są przyrządy do wykrywania fałszerstw dokumentów, które jeszcze niedawno można było spotkać jedynie w laboratoriach. Profesjonalna, oddana dla państwa kadra, jest w pełni przygotowana do realizacji zadań służbowych.
Polska utrzymuje jedną z najdłuższych zewnętrznych granic UE. Ochronić 1100 kilometrowy odcinek granicy lądowej na pewno nie jest łatwo. Do tego zadania przygotowania trwały od dawna. Wybudowano na wschodzie nowe strażnice, tam kierowanych jest najwięcej ludzi i sprzętu.

Zwiększona została obsada wschodniej granicy oraz lotnisk. Przyczyni się to do sprawniejszej kontroli, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo w międzynarodowym ruchu lotniczym.

Mimo przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Układu z Schengen a tym samym pełnego otwarcie granic wewnętrznych Straż Graniczna nie zniknie z krajobrazu naszej południowej i zachodniej granicy. Pozostaną, może nie tak liczne jednostki, które będą dokonywać wyrywkowych, doraźnych kontroli na szlakach komunikacyjnych. Będą musiały być w gotowości, by w razie potrzeby przywrócić, choćby na określony czas, kontrolę na naszej granicy. Takie możliwości przewidują zapisy Układu z Schengen. Obecnie podobnie jest w pozostałych krajach UE.
Pozostaje kontrola graniczna na lotniskach, ponieważ przybywają tu podróżni z różnych stron świata.

Zobacz także: twitter.com/strazgraniczna

Polecamy także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company
www.sztab.org - Portal Militarny SZTAB.org - formacje mundurowe, wojska specjalne, forum militarne, galerie militarne, policja, wojsko, komandosi, GROM, Formoza